Filtre Kahve Makinesi

Hayatı kolaylaştırır

Filtre Kahve Yapım Tekniği

Kendi standartlarımıza göre Elde demlenmiş bir kahvenin damakta bırakacağı tadın daha özel olacağını düşünüyoruz. Ancak bazen hepimiz bir düğmeye basarak otomatik hazırlanan sıcak bir kahve ile dertsiz tasasız keyifli bir kahve içmek isteriz. Bunun için iyi ve taze kahve çekirdeği, doğru öğütme ile karmanlanması gerekiyor.1. Adım

4 fincan kahve yapmak için rezervuarı 4 fincan işaretine kadar suyla dolduruyoruz. Daha fazla kahve yapmak için kahve makinenizin haznesini, kaç bardak yapmak istediğinizi belirterek su seviyesine kadar doldurun.

2. Adım

6 fincan yapmak için, 10 çorba kaşığı veya yaklaşık 60 gram kahve ; 8 fincan yapmak için 14 çorba kaşığı veya yaklaşık 80 gram kahve ekleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz kahve gücüne bağlı olarak daha fazla veya daha az kahve kullanmanız gerekebilir.

3. Adım

Kahveniz öğütülmemiş ise 6 fincana kadar orta-ince arası bir öğütme, 6 fincandan fazla yapıyorsanız ekleyeceğiniz kahve miktarının ağırlığı artacağı için ortaya daha yakın bir öğütme daha verimli olabilir.

4. Adım

Kağıt filtreyi demleme sepetine ekleyin ve kağıdın kokusunu almak ve sürahiyi ısıtmak için sıcak veya ılık bir su dökün ve durulayın.

5. Adım

Öğütülmüş kahveyi filtreye dökün ve zeminleri düz bir katmana oturtmak için hafifçe çalkalayın.

6.Adım

Her kahve makinesi farklıdır, bu nedenle demleme süreleri değişecektir. Demleme işlemi 4 bardak için 4-5 dakika, 6 bardak için 5-6 dakika ve 8 bardak için yaklaşık 6-7 dakika sürecektir.

7.Adım

Karafa dolan kahveniz eğer termos işlevinde değilse veya altında sıcak kalması için ısıtıcı varsa kahvenizin yanmaması için ya da soğumaması için hemen termosa koymanızı öneririz.
Keyifli içmeler...
Ne gerekli?

  • Filtre Kahve Makinesi
  • Kağıt Filtre
  • Temiz Su
  • Öğütücü
  • Dijital Tartı
  • Ölçü
  • Çekirdek ya da öğütülmüş kahve